Higienistka stomatologiczna

NOWOŚĆ na rynku edukacyjnym

Zapraszamy do składania podań na wrzesień 2019

Kierunek bardzo potrzebny na rynku  usług stomatologicznych.

Dla ciekawych innych technologii i większych zarobków

zawód ten jest poszukiwany na rynkach UE.

Warto więc  uczyć  się języka obcego, aby poznawać ludzi i kultury

oraz zdobywać doświadczenie zawodowe .

Poznacie Państwo następujące przedmioty : propedeutyka stomatologiczna,anatomia, fizjologia i patofizjojogia narzadu żucia ,edukacja i promocja zdrowia w profilaktyce stomatologicznej, zasady i techniki pracy w gabinecie stomatologicznym,działalność profilaktyczno-lecznicza higienistki stomatologicznej, działaność gospodarcza w ochronie zdrowia, komputerowe wspomaganie  działalności w ochronie zdrowia,stany zagrozenia życia i zdrowia,język migowy,język angielski w stomatologii,komunikacja personalna i społeczna.

Zajęcia odbywają się przez 2 lata. Podobnie jak technik masażysta prowadzone są formie stacjonarnej czyli co piątek,sobotę i niedzielę  ( piątek od 16.00 do 20, sobota od 8.00 do 17.00 niedziela od 8.00 do 13.00).

Mamy rewelacyjną  kadrę pedagogiczną złożoną z fachowców praktyków.Ludzie otwarci na dzielenie się wiedzą i doświadczeniem.

Higienistka stomatologiczna to zawód perspektywiczny ze wzgledu na coraz wieksze dążenie do bycia  człowiekiem atrakcyjnym i uśmiechniętym. Higienistka to prawa ręka lekarza dentysty przy pracy z pacjentem. Posiadajac kompetencje i  uprawnienia  pracuje rówież samodzielnie z pacjentem w zakresie przeciwdziałania chorobom zębów i dziąseł.Prowadzi także profilaktykę zdrowotną we własnym gabinecie lub w przedszkolach,szkołach, przychodniach , poradniach, gabinetach stomatologicznych, szpitalach specjalistycznych.

W szkole policealnej naukę mogą podjąć osoby, które posiadają wykształcenie średnie lub wyższe – mają świadectwo ukończenia liceum lub technikum – nie potrzebna jest matura I NIE MA GRANICY WIEKOWEJ.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Wymagane dokumenty: