O szkole

Prywatne Gimnazjum dla Dorosłych zostało założone w 2009 r. przez Dorotę Kolasiński i  Romana Kolasińskiego.  Siedziba mieści się w kompleksie budynków Szkoły Podstawowej Nr 7 w Szczecinku (Osiedle Zachód).

Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej.

Słuchaczami naszego Gimnazjum mogą być osoby w wieku od 16 roku życia. Obecnie prowadzimy 2 i 3 klasę.

W szkole kierujemy się zasadą budowania atmosfery życzliwości i otwartości, zapewniamy słuchaczom wykształcenie gimnazjalne, pomagamy odkrywać zdolności, kształtujemy umiejętności oraz wspieramy w indywidualnym rozwoju tak, aby stali się twórczymi , prawymi ludźmi.

Jako szkoła stawiamy sobie wymagania, by nauczyciele pomogli słuchaczom odnaleźć pozytywną motywację do nauki, zapewnili życzliwą atmosferę do nauki, pomogli tym, którzy z różnych przyczyn mają z tym zarobkowych czasowo przebywają poza krajem.

10 zasad uczącej się osoby dorosłej:

1. Uczę się dla Siebie, aby być dumnym człowiekiem,
  2. Uczę się, dla rozwoju mojej ojczyzny, bo jestem jej potrzebny,
  3. Uczę się być gotowym do wyzwań i zmian- nic mnie nie zaskoczy,
  4. Uczę się, aby być mobilnym na rynku pracy-jestem innym potrzebny,
  5. Uczę się, bo chcę zdobyć pracę, utrzymać ją i awansować,
  6. Uczę się, aby ludzie mnie szanowali,
  7. Uczę się, aby realizować swoje marzenia i cele.
  8. Uczę się dla samej przyjemności poznawania i rozwoju, bo wiem,że jestem WSPANIAŁY,
  9. Pomagam innym w uczeniu się, rozwoju i samorealizacj- JEDEN ZA WSZYSTKICH WSZYSCY ZA JEDNEGO,
  10. Uczę się, bo chcę, potrzebuję i dostrzegam taką potrzebę.