O szkole

Prywatna Szkoła Podstawowa dla Dorosłych powstała w wyniku przekształcenia w 2017r. z Prywatnego  Gimnazjum dla Dorosłych ,które zostało założone w 2009 r. przez Dorotę Kolasiński i  Romana Kolasińskiego.  Siedziba mieści się w kompleksie budynków Szkoły Podstawowej Nr 7 w Szczecinku (Osiedle Zachód).

Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej i wydaje  państwowe świadectwa .

Słuchaczami naszej Szkoły Podstawowej mogą być osoby w wieku od 16 roku życia. Obecnie Szkoła prowadzi 7 i 8 klasę. W obu tych klasach można się kształcić w formie zaocznej albo stacjonarnej . W tej ostatniej formie nauka przewidziana jest w każdy poniedziałek,wtorek i środę . Po tej nauce nasza młodzież objęta jest programen OHP w którym każdy czwartek i piątek zdobywają  na praktykach doświadczenie zawodowe .Mamy bardzo fajnych młodych ludzi, którzy odnajdują tu bardziej uporządkowany obraz samego siebie i realne do zdobycia cele.

W szkole kierujemy się zasadą budowania atmosfery życzliwości i otwartości, zapewniamy słuchaczom wykształcenie podstawowe , pomagamy odkrywać zdolności, kształtujemy charakter i umiejętności osobiste i zawodowe oraz wspieramy w przekraczaniu własnych granic i możliwości . Zależy nam ,aby nasi  młodzi ludzie stali się twórczymi i prawymi  teraz i w przyszłości. Jako szkoła stawiamy sobie wymagania, aby nauczyciele pomogli słuchaczom odnaleźć pozytywną motywację do nauki, postawę pokory i wewnętrzej siły, nauczyli odwagi i cenienia wartości słowa i prawdy, pomogli tym, którzy z różnych przyczyn mają problemy .

W zdobyciu podstawowego wykształcenia

nie ma górnej granicy wiekowej

W zdobyciu piękna wewnętrznego-  też

11 zasad uczącej się  u nas osoby :

1. Uczę się dla Siebie, aby być świadomym swojej wartości ,
  2. Uczę się, dla rozwoju mojej Ojczyzny, bo jestem jej teraz potrzebny,
  3. Uczę się być gotowym do wyzwań i zmian- nawet jeśli coś mnie zaskoczy-lepiej/gorzej poradzę sobie ,
  4. Uczę się, aby być mobilnym na rynku pracy-jestem otwarty na nowości ,
  5. Uczę się, bo chcę  mieć pracę, utrzymać ją i być coraz lepszym i awansować,
  6. Uczę się, aby ludzie mnie szanowali,
  7. Uczę się ,bo odkrywam Siebie i Świat na Planecie Ziemia,
  8. Uczę się ,bo coraz bardziej poznaję współistnienie,
  9. Uczę się, bo Jestem ciekawski,
  10. Uczę się ,aby realizować finansowo swoje marzenia i cele.
  11. Uczę się budować w Sobie- JEDEN ZA WSZYSTKICH WSZYSCY ZA JEDNEGO.