Technik usług kosmetycznych

Kierunek bardzo przyszłościowy Kobiety potrzebują piękna jak tlenu

więc go szukają rówież w sferze zewnętrznej a nowinki pomagają zachować naturalne piękno

Kierunek trwa 2 lata , w formie zaocznej  tylko 2 razy w miesiącu po 2/3 dni ( piątek, sobota lub niedziela  co drugi tydzień), na którym uczysz się :

* działalności gospodarczej i usługowej w salonie kosmetycznym

*  j.angielski w kosmetyce

* podstawy anatomiczno-dermatologiczne w kosmetyce

* kosmetyka pielęgnacyjna i upiększająca twarzy,szyi i dekoldu

* kosmetyka pielęgnacyjna i upiększające dłoni, stóp i ciała

* zabiegi pielęgnacyjne i upiększające dłoni, stóp i ciała

* zabiegi pielęgnacyjne i upiększające twarzy , szyi i dekoltu

podstawy przedsiębiorczości

* kompetencje społeczne i organizacja pracy zespołów

Nasi nauczyciele są bardzo przyjaźni i pomocni, Nauka odbywa się w pracowniach szkolnych.

W szkole policealnej naukę mogą podjąć osoby, które posiadają wykształcenie średnie – mają świadectwo ukończenia liceum lub technikum – nie potrzebna jest matura.

Wymagane dokumenty:

Charakterystyka zawodu:

Kształcenie realizowane w oparciu o program nauczania MEN, kładący nacisk na praktyczne umiejętności zawodowe - więcej godzin zajęć praktycznych ,na praktykach  kontakt z klientem zewnętrznym , wyjazdy do Poznania na targi kosmetyczne .Po ukończeniu nauki absolwent przygotowany jest do sprostania wymaganiom klientów nowoczesnych salonów kosmetycznych. Nasi absolwenci prowadza juz samodzielnie zakłady kosmetyczne.

Zawód opiera się na dwóch kwalifikacjach:

AU. 61 wykonywanie zabiegów kosmetycznych twarzy, szyi i dekoltu   ( na I roku )

AU. 62Wykonywanie zabiegów kosmetycznych ciała,dłoni i stóp            ( na II roku )

W naszej szkole uczymy

- oferowania usług z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej, upiększającej, zdobniczej oraz zabiegów z zastosowaniem czynników fizykalnych.

- udzielania Klientowi podczas wizyty w salonie kosmetycznym porad związanych z pielęgnacją i profilaktyką skóry twarzy, szyi i dekoltu, dłoni, stóp i ciała oraz upiększaniem w warunkach domowych.

- udzielania porad w zakresie stylizacji i wizażu, gdzie klient otrzymuje wyczerpujące wskazówki na temat rodzaju makijażu oraz sposobów jego wykonania, dopasowaniu formy fryzury i kolorystyki włosów, doboru odpowiedniego stylu ubioru wraz z paletą barw, biżuterii i dodatków.

- uwrażliwienie ,że równie ważnym elementem pracy kosmetyczki jest skorelowana współpraca z lekarzem dermatologiem, polegająca na wspomaganiu terapii i przynosząca wymierne efekty w trakcie leczenia chorób skóry gładkiej, owłosionej oraz przydatków skórnych.

Zostając technikiem usług kosmetycznych możesz pracować w:

NIE MA GÓRNEJ GRANICY WIEKOWEJ

mamy babeczki chcące być piękne do końca ...

Podziel się tym z innymi