Technik Florysta

Wybór tego zawodu rozwija talent manualny i wyobrażnię twórcy,

przynosi radość  i uczucie bycia ważnym/kochanym dla obdarowanego.

Piękny zawód realizowany jako zatrudnienie lub hobby  

trwa tylko 1 rok ,prowadzony w formie zaocznej

Nauczane przedmioty to :

materiałoznawstwo roślinne, materiałoznawstwo nieroślinne, kulturowe podstawy florystyki, środki wyrazu twórczego, kompozycje florystyczne, przedsiębiorstwo florystyczne, język angielski we florystyce, wykonywanie kompozycji florystycznych, kompetencje społeczne i organizacja pracy zespołów, podstawy przedsiębiorczości 

Kwalifikacja zawodowa na egzaminie OKE : R26 Wykonywanie kompozycji florystycznych

NIE MA GÓRNEJ GRANICY WIEKOWEJ

Florysta jako zawód

Florysta osoba, która  tworzy dekoracje roślinne, od niewielkich kompozycji do rozwiązań przestrzennych, podnoszących estetykę otoczenia. Zajmuje się wizualną oprawą uroczystości i imprez oraz kompleksową dekoracją wnętrz, stosując rośliny ozdobne cięte i doniczkowe. Wykorzystuje w swojej pracy zasady kompozycji plastycznej oraz wiedzę dotyczącą sposobów zagospodarowania przestrzeni oraz dekoracji wnętrz. Florystyka jest dziedziną, która bardzo mocno rozwinęła się w ostatnich latach. Dlatego też wzrosło zapotrzebowanie na florystów.     

Możliwości podjęcia pracy będziesz miał wiele:

Osoby, które ukończą kursy florystyczne mają możliwość pracy w kwiaciarni lub otwarcia własnej działalności w tym zakresie.  Coraz popularniejsze stają się także różnego rodzaju firmy dekoratorskie. Zajmują się one przygotowywaniem wystrojów sal na przyjęcia takie jak śluby, komunie czy chrzciny. Innym miejsce, gdzie floryści znajdą dla siebie miejsce są firmy świadczące usługi z zakresu aranżacji ogrodów oraz wnętrz z wykorzystaniem dekoracji roślinnych ,kompozycji kolorów.

Zadania zawodowe:

Jak więc widać możliwości jest wiele w zależności od preferencji. Ukończenie kursów florystycznych otwiera szerokie spektrum możliwości do dalszej pracy w zawodzie florysty.

  

 
Gimnazjum Liceum Studium